Dlaczego cyfryzacja jest szczególnie ważna w czasie kryzysu

Mamy nadzieję, że jesteście dobrze wyposażeni cyfrowo. Jeśli nie: najlepiej zacząć od dzisiaj.


Jest wczesny poranek w środku tygodnia. Zamiast korków, trąbienia samochodów i biegania spóźnionych ludzi, widzisz opuszczone ulice. To, co brzmi zupełnie niewyobrażalnie, było jeszcze kilka dni temu rzeczywistością. Kto może pracuje z domu, prawie nikogo nie ma w biurze.


Organizacje, które, które pozostają w tyle w zakresie digitalizacji, przeżywały szczególnie trudny okres, ponieważ ich praca była w znacznej mierze sparaliżowana. Przedstawimy trzy powody, dla których cyfryzacja jest teraz tak ważna dla Twojej firmy.


Pierwszy powód: Cyfryzacja zapewnia regulację procesów

Cyfryzacja miejsc pracy i przepływów pracy dodatkowo zapewnia regulowane, powtarzalne i identyfikowalne procesy. Co więcej - zapewniają stabilność w czasach niestabilności, ponieważ procesy wykonywane są automatycznie, a wymagane informacje mogą być gromadzone w dowolnym momencie i z każdego miejsca na świecie.


W przypadku nieobecności pracowników z powodu choroby, cyfrowy zastępca zapewnia utrzymanie normalnych procedur pracy. Samo powiadomienia o chorobie może być łatwo wykonana z domu za pomocą dedykowanego procesu. Dobrze funkcjonujący proces zgłoszeń może również pomóc w ustaleniu priorytetów zgłoszeń klientów, ich prawidłowym przyporządkowaniu i zapewnieniu większej przejrzystości w trakcie procesu. Zwiększa to wewnętrzną i zewnętrzną satysfakcję.

Cyfryzacja procesów biznesowych


Drugi powód: Digitalizacja umożliwia pracę z dowolnego miejsca na świecie

Firmy oferujące cyfrowe miejsca pracy wygrywają na kilku poziomach: 

  1. praca z domu jest może być cennym argumentem do zatrudnienia coraz lepszych ludzi w czasach niedoboru kadry kierowniczej, 
  2. praca z domu może być warunkiem przetrwania firm, szczególnie w czasie analogicznym do epidemii COVID-19.


Przykładowo wszystkie zamówienia i procesy fakturowania mogą być nadal księgowane i sprawdzane, procesy sprzedaży mogą być dalej efektywnie prowadzone, a zespół działu kadr może bez przeszkód rekrutować wartościowych pracowników. Zatrudnianie nowych ludzi dzięki cyfryzacji również nie stanowi problemu - procesy szkoleniowe pracowników mogą być zautomatyzowane i realizowane w sposób cyfrowy. Dzięki podpisowi elektronicznemu możesz podpisywać wszystkie dokumenty nie opuszczając biura i bez zbędnego wysyłania dziesiątek papierowych listów.

Trzeci powód: Cyfryzacja łagodzi skutki kryzysu

Badanie przeprowadzone przez Center for European Economic Research (ZEW) w Mannheim wykorzystuje jako przykład kryzys finansowy z lat 2008 i 2009, pokazały, że firmy o dużym stopniu cyfryzacji są mniej podatne na skutki kryzysu. Dlaczego? Ponieważ zdigitalizowane firmy są w stanie pracować bardziej produktywnie, szybciej wdrażać odpowiednie procesy, a nawet mocno obniżać koszty bez spadku efektywności. Oczywistym staje się, że firmy powinny skupić się na innowacjach technologicznych, żeby istnieć na rynku.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że jesteście dobrze wyposażeni cyfrowo. Jeśli nie: najlepiej zacząć od dzisiaj. Chętnie pomożemy Ci zapoznać się z rozwiązaniem JobRouter, które pozwala na szybką digitalizację Twoich procesów, dzięki czemu możesz rozpocząć cyfrową transformację krok po kroku i bez zbędnej zwłoki. Dzięki inwestycjom w takie rozwiązania jak JobRouter, możesz zapewnić, że Twój biznes będzie działał w sposób płynny nawet w czasie kryzysu. Lepiej dmuchać na zimne i nie dać się zaskoczyć kolejnej nieprzewidzianej sytuacji.


Klienci i partnerzy

partner i2m RICOH
partner i2m Easy Robots

Ostatnie artykuły